Nasza firma uzyskała prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu 2022 od dziennika „Puls Biznesu”, czym dołącza do elitarnego grona firm z sektora MŚP, które nie tylko rozwijają się dynamicznie, ale również działają transparentnie.
Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych. Obecność w zestawieniu oznacza, że należymy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwijamy, ale jesteśmy także transparentni.
– Od początku powstania naszej organizacji przyświecały nam takie wartości, jak wiarygodność, transparentność oraz odpowiedzialność wobec środowiska. Stąd jesteśmy dumni, że nasza działalność została doceniona już po raz drugi w rankingu Gazele Biznesu – mówi Grzegorz Skrzypczak, Prezes Zarządu ElektroEko S.A. – We współpracy z naszymi klientami oraz z gminami prowadzimy największy w Polsce autorski program, łączący zbieranie zużytego sprzętu z edukacją ekologiczną. Dzięki efektywności tego projektu już udało nam uzbierać ponad milion ton elektrośmieci. A to blisko połowa sprzętu zebranego dotychczas na rynku – dodaje.
Jesteśmy największą organizacją odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w Polsce działającą na zasadach non-profit. Oznacza to, że wszelkie środki finansowe przeznaczane są na realizację przejętych od naszych klientów zobowiązań, a także prowadzenie kampanii edukacyjnych i tworzenie systemu zbierania ZSEE, by zagwarantować wykonanie rosnących obowiązków ustawowych. Nasza organizacja jest także organizacją odzysku bezpośrednio kontrolowaną przez Wprowadzających, a więc tych, którzy przeznaczają swoje środki na skuteczną, systemową i wiarygodną zbiórkę zużytego sprzętu.
– System kontroli stosowany w ElektroEko pozwala na transparentność, prawidłowość procesów i raportowania oraz bezpieczeństwo biznesowe, poprzez bezpośrednie uczestnictwo przedstawicieli Wprowadzających w Radzie Nadzorczej. Taki wysoki standard usług umożliwia współpraca ze sprawdzonymi i wiodącymi zakładami przetwarzania ZSEE na terenie całego kraju – zaznacza Grzegorz Skrzypczak.
Akcjonariuszami spółki są: APPLiA Polska, Związek Cyfrowa Polska, Signify Poland, Tungsram Operations i Ledvance.
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Grzegorzem Skrzypczakiem, Prezesem Zarządu ElektroEko S.A